Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Օլիվիե Դըկոտինյիին
Հուլիսի 28-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
ԱԽ քարտուղարը բարձր է գնահատել դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի անձնական ներդրումը Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների ռազմավարական գործընկերության մակարդակի բարձրացման, ինչպես նաև երկու երկրների միջև համագործակցության շարունակական ընդլայնման գործում։ Իր հերթին դեսպան Դըկոտինյին շնորհակալություն է հայտնել վերջին տարիների սերտ համագործակցության և ցուցաբերված աջակցության համար։
Զրուցակիցները կարևորել են փոխադարձ վստահության և ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված Հայաստան-Ֆրանսիա ռազմավարական գործընկերության հետագա ամրապնդումը, ինչպես նաև քաղաքական երկխոսության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության շարունակական խորացումը։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Olivier Decottignies
On July 28, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to the Republic of Armenia Olivier Decottignies on the occasion of the completion of his diplomatic mission.
The Secretary of the Security Council highly appreciated Ambassador Decottignies’ personal contribution to elevating Armenia-France relations to the level of a strategic partnership, as well as to the continuous expansion of cooperation between the two countries. For his part, Ambassador Decottignies expressed his gratitude for the close cooperation and support extended throughout the past years.
The interlocutors underscored the importance of further strengthening the Armenia-France strategic partnership based on mutual trust and shared values, as well as deepening political dialogue and advancing cooperation in areas of mutual interest.