Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Օլիվիե Դըկոտինյիին
Հուլիսի 28-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
ԱԽ քարտուղարը բարձր է գնահատել դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի անձնական ներդրումը Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների ռազմավարական գործընկերության մակարդակի բարձրացման, ինչպես նաև երկու երկրների միջև համագործակցության շարունակական ընդլայնման գործում։ Իր հերթին դեսպան Դըկոտինյին շնորհակալություն է հայտնել վերջին տարիների սերտ համագործակցության և ցուցաբերված աջակցության համար։
Զրուցակիցները կարևորել են փոխադարձ վստահության և ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված Հայաստան-Ֆրանսիա ռազմավարական գործընկերության հետագա ամրապնդումը, ինչպես նաև քաղաքական երկխոսության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության շարունակական խորացումը։

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Оливье Декотиньи
28 июля Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Французской Республики в Республике Армения Оливье Декотиньи по случаю завершения его дипломатической миссии.
Секретарь Совета безопасности высоко оценил личный вклад посла Оливье Декотиньи в вывод отношений Армения–Франция на уровень стратегического партнерства, а также в последовательное расширение сотрудничества между двумя странами. Со своей стороны посол Декотиньи выразил благодарность за тесное сотрудничество и оказанную поддержку на протяжении последних лет.
Собеседники подчеркнули важность дальнейшего укрепления стратегического партнерства Армения–Франция, основанного на взаимном доверии и общих ценностях, а также углубления политического диалога и развития сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.