ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Քևին Հեմիլթոնին
Ապրիլի 20-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում հատուկ ներկայացուցիչ Քևին Հեմիլթոնին:
ԱԽ քարտուղարը շնորհավորել է հատուկ ներկայացուցչին պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ գործունեություն և նորանոր հաջողություններ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգը և զարգացման հեռանկարները: Արմեն Գրիգորյանն ընդգծել է Հայաստան-ՆԱՏՕ երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման դրական դինամիկան: Իր հերթին Քևին Հեմիլթոնը կարևորել է ՆԱՏՕ-ի խաղաղապահ առաքելություններում Հայաստանի ներգրավածության արդյունքում ձևավորված համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял Кевина Хэмилтона
20 апреля Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял специального представителя Генерального Секретаря НАТО по Кавказу и Центральной Азии Кевина Хэмилтона.
Секретарь Совета безопасности поздравил специального представителя с назначением на ответственную должность, пожелав ему эффективной работы и дальнейших успехов.
Собеседники обсудили текущую повестку и перспективы развития отношений Армения–НАТО. Армен Григорян подчеркнул положительную динамику укрепления двусторонних отношений между Арменией и НАТО. В свою очередь, Кевин Хэмилтон отметил сотрудничество, сформировавшееся в результате участия Армении в миротворческих миссиях НАТО.
В ходе встречи стороны также обменялись мнениями по вопросам региональной и международной безопасности.