Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Մանսուր Աբդալլահ Ալ-Սուլայտինին
Ապրիլի 14-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Կատարի Պետության դեսպան Մանսուր Աբդալլահ Ալ-Սուլայտինին:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստան-Կատար երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակը և վերահաստատել պատրաստակամությունը շարունակելու համագործակցությունը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում՝ լիարժեք իրացնելու բազմաոլորտ համագործակցության առկա ներուժը:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային զարգացումներին՝ ընդգծելով խաղաղության և կայունության հաստատման կարևորությունը:

The Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan Received Mansoor Abdulla Al-Sulaitin
On April 14, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received the Ambassador of the State of Qatar to the Republic of Armenia, Mansour Abdullah Al-Sulaiti.
The parties expressed satisfaction with the high level of Armenia–Qatar bilateral relations and reaffirmed their readiness to continue cooperation in areas of mutual interest, fully realizing the existing potential for multifaceted collaboration.
During the meeting, the parties also addressed regional developments, emphasizing the importance of establishing peace and stability in the region.