Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Մանսուր Աբդալլահ Ալ-Սուլայտինին
Ապրիլի 14-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Կատարի Պետության դեսպան Մանսուր Աբդալլահ Ալ-Սուլայտինին:
Կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստան-Կատար երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակը և վերահաստատել պատրաստակամությունը շարունակելու համագործակցությունը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում՝ լիարժեք իրացնելու բազմաոլորտ համագործակցության առկա ներուժը:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային զարգացումներին՝ ընդգծելով խաղաղության և կայունության հաստատման կարևորությունը:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Мансур Абдалла Аль-Сулейти
14 апреля Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Государства Катар в Республике Армения Мансур Абдалла Аль-Сулейти.
Стороны с удовлетворением отметили высокий уровень армяно-катарских двусторонних отношений и подтвердили готовность продолжать сотрудничество в сферах, представляющих взаимный интерес, с целью полной реализации имеющегося потенциала многопрофильного взаимодействия.
В ходе встречи стороны также обсудили региональные развития, подчеркнув важность установления мира и стабильности в регионе.