ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ընդունել է Ավստրիայի խորհրդարանի Ավստրիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Մարտինա ֆոն Քյունսբերգ-Սարրեի գլխավորած պատվիրակությանը
09 / 04 / 2026
Ապրիլի 9-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ավստրիայի խորհրդարանի Ավստրիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Մարտինա ֆոն Քյունսբերգ-Սարրեի գլխավորած պատվիրակությանը։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել բարձրաստիճան փոխայցերի իրականացումը՝ հատկապես հաշվի առնելով վերջին շրջանում երկկողմ հարաբերություններում արձանագրվող կայուն զարգացման դրական դինամիկան։
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Ավստրիա բազմաոլորտ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցները նաև մտքեր են փոխանակել Հայաստան-ԵՄ գործընկերության զարգացման, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումների, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության իրավիճակի շուրջ։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Артем Григорян принял делегацию во главе с Мартиной фон Кюнсберг-Сарре председателем группы дружбы Австрия–Армения парламента Австрии
09 / 04 / 2026
9 апреля Секретарь Совета безопасности Республики Армения Артем Григорян принял делегацию во главе с Мартиной фон Кюнсберг-Сарре, председателем группы дружбы Австрия–Армения парламента Австрии.
Секретарь Совета безопасности поприветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул важность взаимных визитов на высоком уровне, особенно с учётом положительной динамики устойчивого развития, наблюдаемой в последнее время в двусторонних отношениях.
Стороны обсудили вопросы многопрофильного сотрудничества между Арменией и Австрией.
Собеседники также обменялись мнениями по вопросам развития партнёрства Армения–ЕС, последним событиям процесса нормализации отношений Армения–Азербайджан, а также региональной ситуации в сфере безопасности.