ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ընդունել է Ավստրիայի խորհրդարանի Ավստրիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Մարտինա ֆոն Քյունսբերգ-Սարրեի գլխավորած պատվիրակությանը
09 / 04 / 2026
Ապրիլի 9-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ավստրիայի խորհրդարանի Ավստրիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Մարտինա ֆոն Քյունսբերգ-Սարրեի գլխավորած պատվիրակությանը։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել բարձրաստիճան փոխայցերի իրականացումը՝ հատկապես հաշվի առնելով վերջին շրջանում երկկողմ հարաբերություններում արձանագրվող կայուն զարգացման դրական դինամիկան։
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Ավստրիա բազմաոլորտ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցները նաև մտքեր են փոխանակել Հայաստան-ԵՄ գործընկերության զարգացման, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումների, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության իրավիճակի շուրջ։

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Received a Delegation Led by Martina von Künsberg Sarre Chair of the Austria–Armenia Friendship Group of the Austrian Parliament
09 / 04 / 2026
On April 9, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received a delegation led by Martina von Künsberg Sarre, Chair of the Austria–Armenia Friendship Group of the Austrian Parliament.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation’s visit to Armenia and emphasized the importance of high-level reciprocal visits, particularly in light of the positive dynamics of steady development recently observed in bilateral relations.
The parties discussed issues related to multifaceted cooperation between Armenia and Austria.
The interlocutors also exchanged views on the development of Armenia–EU partnership, the latest developments in the Armenia–Azerbaijan normalization process, as well as the regional security situation.