ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մասնակցել է «Հայաստանի անվտանգային քաղաքականության ուժեղացումը․ փորձագիտական հանրության և պետական մարմինների համագործակցության նշանակությունը» թեմայով հանրային քննարկմանը
31 / 03 / 2026
Մարտի 31-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մասնակցել է «Հայաստանի անվտանգային քաղաքականության ուժեղացումը․ փորձագիտական հանրության և պետական մարմինների համագործակցության նշանակությունը» թեմայով հանրային քննարկմանը և հանդես եկել բացման խոսքով։
Քննարկման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը կարևորել է պետական մարմինների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների համագործակցությունն ու փոխգործակցությունը:
Միջոցառման երկրորդ հատվածում անցկացվել է մտքերի փոխանակում և հարցուպատասխան։
Քննարկումը կազմակերպվել էր «Հայաստանի անվտանգային քաղաքականության ուժեղացումը» ծրագրի շրջանակներում՝ Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանատան և Կովկասի ինստիտուտի կողմից։

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Participated in a Public Discussion Titled “Strengthening Armenia’s Security Policy: The Importance of Cooperation Between the Expert Community and State Bodies”
31 / 03 / 2026
On March 31, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, participated in a public discussion titled “Strengthening Armenia’s Security Policy: The Importance of Cooperation between the Expert Community and State Bodies” and delivered opening remarks.
During the discussion, the Secretary of the Security Council emphasized the importance of cooperation and interaction between state institutions and representatives of civil society.
In the second part of the event, an exchange of views and a Q&A session were held.
The discussion was organized within the framework of the program “Strengthening Armenia’s Security Policy” by the Embassy of the United Kingdom in Armenia and the Caucasus Institute.