ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մասնակցել է «Հայաստանի անվտանգային քաղաքականության ուժեղացումը․ փորձագիտական հանրության և պետական մարմինների համագործակցության նշանակությունը» թեմայով հանրային քննարկմանը
31 / 03 / 2026
Մարտի 31-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մասնակցել է «Հայաստանի անվտանգային քաղաքականության ուժեղացումը․ փորձագիտական հանրության և պետական մարմինների համագործակցության նշանակությունը» թեմայով հանրային քննարկմանը և հանդես եկել բացման խոսքով։
Քննարկման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը կարևորել է պետական մարմինների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների համագործակցությունն ու փոխգործակցությունը:
Միջոցառման երկրորդ հատվածում անցկացվել է մտքերի փոխանակում և հարցուպատասխան։
Քննարկումը կազմակերպվել էր «Հայաստանի անվտանգային քաղաքականության ուժեղացումը» ծրագրի շրջանակներում՝ Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանատան և Կովկասի ինստիտուտի կողմից։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял участие в публичном обсуждении на тему «Укрепление политики безопасности Армении: значение сотрудничества экспертного сообщества и государственных органов»
31 / 03 / 2026
31 марта Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял участие в публичном обсуждении на тему «Укрепление политики безопасности Армении: значение сотрудничества экспертного сообщества и государственных органов» и выступил с вступительной речью.
В ходе обсуждения секретарь Совета безопасности подчеркнул важность сотрудничества и взаимодействия между государственными органами и представителями гражданского общества.
Во второй части мероприятия состоялись обмен мнениями и сессия вопросов и ответов.
Обсуждение было организовано в рамках программы «Укрепление политики безопасности Армении» Посольством Великобритании в Армении и Кавказским институтом.