ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրներ համագործակցության ձևաչափի երկրների ԱԳՆ արևելյան եվրոպայի վարչությունների տնօրեններից բաղկացած պատվիրակությանը
16 / 03 / 2026
Մարտի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրներ համագործակցության ձևաչափի երկրների ԱԳՆ արևելյան եվրոպայի վարչությունների տնօրեններից բաղկացած պատվիրակությանը:
ԱԽ քարտուղարը ներկաների խնդրանքով ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալիզացմանն ուղղված քայլերն ու դրանց կարևորությունը: Վերոնշյալի համատեքստում պատվիրակության անդամներն ընդգծել են, որ աջակցում են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանն ուղղված ջանքերին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին և դրա շրջանակում անվտանգային զարգացումներին:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received a Delegation Composed of Directors of Eastern European Departments of the Ministries of Foreign Affairs of the Countries Participating in the Northern Europe–Baltic Cooperation Format
16 / 03 / 2026
On March 16, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received a delegation composed of directors of Eastern European departments of the Ministries of Foreign Affairs of the countries participating in the Northern Europe–Baltic cooperation format.
At the request of the attendees, the Secretary of the Security Council presented the steps aimed at further institutionalizing the peace established between Armenia and Azerbaijan, as well as their importance. In this context, the members of the delegation emphasized their support for efforts aimed at establishing peace and stability in the region.
The meeting also addressed the situation in the region and the security developments within this framework.