ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրներ համագործակցության ձևաչափի երկրների ԱԳՆ արևելյան եվրոպայի վարչությունների տնօրեններից բաղկացած պատվիրակությանը
16 / 03 / 2026
Մարտի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հյուսիսային Եվրոպա-Բալթյան երկրներ համագործակցության ձևաչափի երկրների ԱԳՆ արևելյան եվրոպայի վարչությունների տնօրեններից բաղկացած պատվիրակությանը:
ԱԽ քարտուղարը ներկաների խնդրանքով ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալիզացմանն ուղղված քայլերն ու դրանց կարևորությունը: Վերոնշյալի համատեքստում պատվիրակության անդամներն ընդգծել են, որ աջակցում են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանն ուղղված ջանքերին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին և դրա շրջանակում անվտանգային զարգացումներին:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял делегацию состоящую из директоров департаментов Восточной Европы министерств иностранных дел стран формата сотрудничества Северная Европа–Балтийские страны
16 / 03 / 2026
16 марта Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию, состоящую из директоров департаментов Восточной Европы министерств иностранных дел стран формата сотрудничества Северная Европа–Балтийские страны.
По просьбе присутствующих Секретарь Совета безопасности представил шаги, направленные на дальнейшую институционализацию установленного мира между Арменией и Азербайджаном, а также их важность. В данном контексте члены делегации подчеркнули свою поддержку усилиям, направленным на установление мира и стабильности в регионе.