ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բոլատ Իմանբաևին
Փետրվարի 17-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան–Ղազախստան երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային հարցերը՝ ընդգծելով համագործակցության ընդլայնման և խորացման նոր հնարավորություններն ու ուղղությունները։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան–Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին, տարածաշրջանային տրանսպորտային կապուղիների ապաշրջափակմանը, ինչպես նաև «Թրամփի ուղի հանուն միջազգային խաղաղության և բարեկեցության» նախաձեռնության իրականացման արդյունքում ձևավորվելիք տնտեսական հնարավորություններին։ Վերոնշյալի համատեքստում դեսպան Իմանբաևը բարձր է գնահատել Հայաստան–Ադրբեջան հարաբերություններում առկա դրական դինամիկան և ողջունել քաղհասարակությունների փոխայցելությունները։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Болата Иманбаева
17 февраля Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Казахстан Болата Иманбаева.
Собеседники обсудили вопросы повестки двусторонних отношений Армения–Казахстан, подчеркнув новые возможности и направления для расширения и углубления сотрудничества.
В ходе встречи также был затронут процесс урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, разблокирование региональных транспортных коммуникаций, а также экономические возможности, которые могут сформироваться в результате реализации инициативы «Путь Трампа во имя международного мира и процветания». В этом контексте посол Иманбаев высоко оценил позитивную динамику в армяно-азербайджанских отношениях и приветствовал взаимные визиты представителей гражданских обществ.