ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Մագդալենա Գրոնոյին
Փետրվարի 6-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ԵՄ երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցեր և անդրադարձել հարաբերությունների հետագա զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում Արմեն Գրիգորյանն ու Մագդալենա Գրոնոն նաև անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության գործընթացին ու վերջին զարգացումներին: Այդ համատեքստում Գրիգորյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային փոխկապակցվածության և ենթակառուցվածքային զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև ՀՀ ջանքերը՝ ուղղված խաղաղության ինստիտուցիոնալացմանը:

The Secretary of the Security Council Received Magdalena Grono
On February 6, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received Magdalena Grono, the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia.
The interlocutors discussed issues related to the Armenia–EU bilateral agenda and addressed the further development of relations.
During the meeting, Armen Grigoryan and Magdalena Grono also discussed the peace process between Armenia and Azerbaijan and recent developments. In this context, Grigoryan presented the programs being implemented to promote regional connectivity and infrastructure development, as well as Armenia’s efforts aimed at the institutionalization of peace.