ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սթիվեն Դաութիի հետ
Դեկտեմբերի 18-ին Լոնդոնում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների հարցերով պետնախարար Սթիվեն Դաութիի հետ:
Զրուցակիցներն ընդգծել են տնտեսական համագործակցության շարունակական խորացման կարևորությունը, մտադրություն են հայտնել խորացնել գործարար կապերը և խթանել տնտեսական աճը փոխգործակցության միջոցով: Անդրադարձել են միջմարդկային շփումների աճին, ընդգծել մասնագիտական փոխանակումների, կրթության և մշակույթի ոլորտներում հետագա համագործակցության կարևորությունը։ Այս համատեքստում քննարկվել են Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Կողմերը վերահաստատել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցության ուղիների բացման կարևորությունը, ինչը միանշանակ է, որ կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և բարգավաճման խթանմանը:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с Стивеном Доути
18 декабря в Лондоне Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с государственным министром Соединённого Королевства по делам Европы, Северной Америки и заморских территорий Стивеном Доути.
Собеседники подчеркнули важность последовательного углубления экономического сотрудничества, выразили намерение укреплять деловые связи и стимулировать экономический рост посредством взаимодействия. Они также отметили рост межчеловеческих контактов, подчеркнув важность дальнейшего сотрудничества в сферах профессиональных обменов, образования и культуры. В этом контексте были обсуждены возможности расширения сотрудничества между Арменией и Соединённым Королевством.
Стороны подтвердили важность открытия путей сообщения между Арменией и Азербайджаном, что, несомненно, будет способствовать укреплению мира, стабильности и процветания в регионе.