ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Լոնդոնում հանդիպել է Ջոնաթան Փաուելի հետ
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Լոնդոնում հանդիպել է Միացյալ Թագավորության վարչապետ Քիր Սթարմերի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոնաթան Փաուելի հետ:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև երկկողմ հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը և վերահաստատել դրանք ռազմավարական գործընկերության մակարդակի բարձրացնելու փոխադարձ պատրաստակամությունը։ Արմեն Գրիգորյանն ու Ջոնաթան Փաուելն անդրադարձել են օրակարգային մի շարք կարևոր հարցերի՝ նախանշելով հետագա համագործակցության ուղիները:
Բրիտանական կողմը ողջունել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև վերջերս ձեռքբերված համաձայնությունները՝ ընդգծելով, որ դրանք կարևոր քայլեր են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների լիարժեք կարգավորման ուղղությամբ: ԱԽ քարտուղարն ընդգծել է տարածաշրջանում հաստատված խաղաղության ինստիտուցիոնալիզացման կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի արդի խնդիրների շուրջ։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met with Jonathan Powell
Secretary of the Security Council Armen Grigoryan met in London with Jonathan Powell, National Security Adviser to the Prime Minister of the United Kingdom, Keir Starmer.
The interlocutors highly appreciated the dynamic development of bilateral relations between Armenia and the United Kingdom and reaffirmed their mutual readiness to elevate them to the level of a strategic partnership. Armen Grigoryan and Jonathan Powell discussed a number of important agenda items, outlining avenues for further cooperation.
The British side welcomed the agreements recently reached between Armenia and Azerbaijan in Washington, emphasizing that they represent important steps toward the full normalization of relations between Armenia and Azerbaijan. The Secretary of the Security Council stressed the importance of institutionalizing the peace established in the region.
During the meeting, the sides also exchanged views on current issues on the regional and international agenda.