ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բելգիայի, Նիդերլանդների և Լյուքսեմբուրգի Արտաքին գործերի նախարարությունների քաղաքական տնօրեններին
11 / 12 / 2025
Դեկտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բելգիայի, Նիդերլանդների և Լյուքսեմբուրգի Արտաքին գործերի նախարարությունների քաղաքական տնօրեններին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Բենիլյուքսի երկրների միջև առկա հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաև անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգին առնչվող հարցերի:
Կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին, որի շրջանակում Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է անվտանգային իրավիճակը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял политических директоров министерств иностранных дел Бельгии, Нидерландов и Люксембурга
11 / 12 / 2025
11 декабря Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял политических директоров министерств иностранных дел Бельгии, Нидерландов и Люксембурга.
Стороны обсудили широкий круг вопросов, касающихся развития отношений между Арменией и странами Бенилюкса, а также вопросы, связанные с повесткой партнерства Армения-ЕС.
Также стороны обсудили последние региональные события, в ходе чего Армен Григорян представил ситуацию в области безопасности.