ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակությանը
25 / 11 / 2025
Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակությանը։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան՝ ընդգծելով երկկողմ փոխայցելությունների կարևորությունը, ինչպես նաև Հայաստան–Ռումինիա բազմաոլորտ համագործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը։
Իր հերթին, հանձնաժողովի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ ռումինական կողմը պատրաստ է ակտիվորեն խորացնել երկու ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամության վրա հիմնված համագործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության, ինչպես նաև «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցության ծրագրի իրականացման ընթացքի շուրջ։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received a Delegation Led by the Chairman of the Foreign Policy Committee of the Romanian Senate Titus Corlatean
25 / 11 / 2025
On November 25, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received a delegation led by the Chairman of the Foreign Policy Committee of the Romanian Senate, Titus Corlatean.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation’s visit to Armenia, emphasizing the importance of mutual visits, as well as the need to further deepen the multifaceted cooperation between Armenia and Romania.
In turn, the Chairman of the Committee expressed his gratitude for the reception and noted that the Romanian side is ready to actively deepen the cooperation based on the centuries-old friendship between the two peoples.
During the meeting, the interlocutors exchanged views on the peace established in the South Caucasus, as well as on the progress of the implementation of the “Trump’s Route for International Peace and Prosperity” communication program.