ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակությանը
25 / 11 / 2025
Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ռումինիայի Սենատի արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Տիտուս Կորլացեանի գլխավորած պատվիրակությանը։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան՝ ընդգծելով երկկողմ փոխայցելությունների կարևորությունը, ինչպես նաև Հայաստան–Ռումինիա բազմաոլորտ համագործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը։
Իր հերթին, հանձնաժողովի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ ռումինական կողմը պատրաստ է ակտիվորեն խորացնել երկու ժողովուրդների միջև դարավոր բարեկամության վրա հիմնված համագործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության, ինչպես նաև «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցության ծրագրի իրականացման ընթացքի շուրջ։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию во главе с председателем Комиссии по внешней политике Сената Румынии Титусом Корлэцяном
25 / 11 / 2025
25 ноября Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию во главе с председателем Комиссии по внешней политике Сената Румынии Титусом Корлэцяном.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит делегации в Армению, подчеркнув важность взаимных визитов, а также необходимость дальнейшего углубления многопрофильного сотрудничества между Арменией и Румынией.
Со своей стороны, председатель комиссии поблагодарил за приём и отметил, что румынская сторона готова активно углублять сотрудничество, основанное на вековой дружбе между двумя народами.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями относительно установившегося мира на Южном Кавказе, а также хода реализации коммуникационной программы «Путь Трампа во имя международного мира и процветания».