ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Տասոս Ցիոնիսի հետ
Կիպրոսի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Կիպրոսի նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական և Հետախուզության ծառայության տնօրեն Տասոս Ցիոնիսի հետ։
ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել կիպրական կողմին ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել Հայաստանի ու Կիպրոսի միջև քաղաքական հարաբերությունների բարձր մակարդակը՝ կարևորելով բարձրաստիճան փոխայցելությունների և շարունակական շփումների դերը։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ քաղաքական օրակարգի լայն շրջանակ, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերում համագործակցության հնարավորությունները։ Արմեն Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կառույցներին կիպրական իշխանությունների հետևողական աջակցության համար:
Կողմերն անդրադարձել են Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղությանը և դրա արդյունքում իրականացվող քայլերին։ Տասոս Ցիոնիսի խնդրանքով Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» նախագծի իրագործման համար անհրաժեշտ նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:
Երկուստեք վերահաստատվել է պատրաստակամությունը շարունակելու համատեղ ջանքերը՝ լիարժեք իրացնելու երկկողմ համագործակցության ներուժը՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների բարեկամության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող օրակարգերի առաջմղման։

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с Тассосом Ционисом
Во время рабочей поездки в Республику Кипр Армен Григорян, Секретарь Совета безопасности Армении, встретился с Тассосом Ционисом, советником Президента Кипра по национальной безопасности и директором Службы разведки.
Секретарь Совета безопасности выразил благодарность кипрской стороне за тёплый приём и подчеркнул высокий уровень политических отношений между Арменией и Кипром, отметив важность высокопоставленных взаимных визитов и постоянного диалога.
Стороны обсудили широкий спектр вопросов двусторонней политической повестки, а также возможности сотрудничества в многосторонних форматах. Армен Григорян поблагодарил кипрские власти за последовательную поддержку армянских структур.
Также обсуждалась установленная мирная обстановка в Южном Кавказе и предпринимаемые в связи с этим шаги. По просьбе Тассоса Циониса Армен Григорян представил ход подготовительных работ, необходимых для реализации проекта «Путь Трампа во имя международного мира и процветания».
Стороны взаимно подтвердили готовность продолжать совместные усилия для полного раскрытия потенциала двустороннего сотрудничества, на благо дружбы двух народов и продвижения взаимных интересов в рамках совместной повестки.