ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Տասոս Ցիոնիսի հետ
Կիպրոսի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Կիպրոսի նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական և Հետախուզության ծառայության տնօրեն Տասոս Ցիոնիսի հետ։
ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել կիպրական կողմին ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել Հայաստանի ու Կիպրոսի միջև քաղաքական հարաբերությունների բարձր մակարդակը՝ կարևորելով բարձրաստիճան փոխայցելությունների և շարունակական շփումների դերը։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ քաղաքական օրակարգի լայն շրջանակ, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերում համագործակցության հնարավորությունները։ Արմեն Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կառույցներին կիպրական իշխանությունների հետևողական աջակցության համար:
Կողմերն անդրադարձել են Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղությանը և դրա արդյունքում իրականացվող քայլերին։ Տասոս Ցիոնիսի խնդրանքով Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» նախագծի իրագործման համար անհրաժեշտ նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը:
Երկուստեք վերահաստատվել է պատրաստակամությունը շարունակելու համատեղ ջանքերը՝ լիարժեք իրացնելու երկկողմ համագործակցության ներուժը՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների բարեկամության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող օրակարգերի առաջմղման։

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met With Tasos Tzionis
During his working visit to the Republic of Cyprus, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan met with the National Security Adviser to the President of Cyprus, and the Director of the Intelligence Service, Tasos Tzionis.
The Secretary expressed his gratitude to the Cypriot side for the warm reception and underscored the high level of political relations between Armenia and Cyprus, highlighting the importance of high-level visits and ongoing contacts.
The interlocutors discussed a wide range of issues on the bilateral political agenda, as well as opportunities for cooperation in multilateral formats. Armen Grigoryan thanked the Cypriot authorities for their consistent support of Armenian community structures.
The parties also touched upon the peace established in the South Caucasus and the steps being taken as a result. At the request of Tasos Tzionis, Armen Grigoryan presented the progress of the preparatory work necessary for implementing the “Trump Route for International Peace and Prosperity” project.
Both sides reaffirmed their readiness to continue joint efforts to fully realise the potential of bilateral cooperation, for the benefit of strengthening the friendship between the two peoples and advancing issues of mutual interest.