ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ անդամ երկրների դեսպաններին
11 / 11 / 2025
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ անդամ երկրների դեսպաններին:
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և ընդգծել, որ դրանց արդյունքում տարածաշրջանում հաստատվել է խաղաղություն։ Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձ է կատարել Հայաստան–Եվրոպական Միություն և Հայաստան–ԵՄ անդամ պետությունների հետ համագործակցության ընթացիկ օրակարգին, ինչպես նաև կարևորել վիզաների ազատականացման գործընթացի շրջանակներում տեղի ունեցած վերջին զարգացումները։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял послов стран–членов ЕС аккредитованных в Армении
11 / 11 / 2025
11 ноября Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял послов стран–членов ЕС, аккредитованных в Армении.
В ходе встречи Секретарь Совета безопасности представил соглашения, достигнутые между Арменией и Азербайджаном 8 августа в Вашингтоне, и подчеркнул, что эти соглашения способствовали установлению мира в регионе. Армен Григорян также коснулся текущей повестки отношений между Арменией и Европейским Союзом, а также со странами-членами ЕС, и отметил последние события в рамках процесса либерализации визового режима.