ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ անդամ երկրների դեսպաններին
11 / 11 / 2025
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ անդամ երկրների դեսպաններին:
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և ընդգծել, որ դրանց արդյունքում տարածաշրջանում հաստատվել է խաղաղություն։ Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձ է կատարել Հայաստան–Եվրոպական Միություն և Հայաստան–ԵՄ անդամ պետությունների հետ համագործակցության ընթացիկ օրակարգին, ինչպես նաև կարևորել վիզաների ազատականացման գործընթացի շրջանակներում տեղի ունեցած վերջին զարգացումները։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received the Ambassadors of the EU member states accredited to Armenia
11 / 11 / 2025
On November 11, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the ambassadors of the EU member states accredited to Armenia.
During the meeting, the Secretary of the Security Council presented the agreements reached between Armenia and Azerbaijan on August 8 in Washington and emphasized the peace established in the region as a result. Armen Grigoryan also touched upon the current agenda of Armenia–European Union, as well as Armenia-EU member states, and highlighted the recent developments within the framework of the visa liberalization process.
In the second part of the meeting, the Secretary of the Security Council answered questions from the ambassadors.