ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բահրեյնում հանդիպել է Թասոս Ցիոնիսի
Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բահրեյնում անցկացվող «Մանամայի երկխոսություն 2025»-ի շրջանակներում հանդիպել է Կիպրոսի նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական և Հետախուզական ծառայության տնօրեն Թասոս Ցիոնիսի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Կիպրոս երկկողմ քաղաքական օրակարգի հարցեր, գոհունակությամբ ընդգծել քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը և պայմանավորվել շարունակել քննարկումները երկկողմ փոխայցելությունների ընթացքում: Մտքեր են փոխանակվել նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք հարցերի վերաբերյալ:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Tasos Tzionis
On October 31, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan met with Tasos Tzionis, National Security Adviser to the President of Cyprus and Director of the Cyprus Intelligence Service, on the sidelines of the “Manama Dialogue 2025” held in Bahrain.
The interlocutors discussed issues on the Armenia–Cyprus bilateral political agenda, expressed satisfaction with the high level of political dialogue, and agreed to continue discussions during reciprocal visits. The parties also exchanged views on a number of regional and international issues of mutual interest.