ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բահրեյնում հանդիպել է Թասոս Ցիոնիսի
Հոկտեմբերի 31-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բահրեյնում անցկացվող «Մանամայի երկխոսություն 2025»-ի շրջանակներում հանդիպել է Կիպրոսի նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական և Հետախուզական ծառայության տնօրեն Թասոս Ցիոնիսի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Կիպրոս երկկողմ քաղաքական օրակարգի հարցեր, գոհունակությամբ ընդգծել քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը և պայմանավորվել շարունակել քննարկումները երկկողմ փոխայցելությունների ընթացքում: Մտքեր են փոխանակվել նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք հարցերի վերաբերյալ:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с Тасосом Ционисом
31 октября Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в рамках проходящего в Бахрейне форума «Манамский диалог 2025» встретился с советником президента Кипра по вопросам национальной безопасности и директором Службы разведки Тасосом Ционисом.
Собеседники обсудили вопросы двусторонней политической повестки дня между Арменией и Кипром, с удовлетворением отметили высокий уровень политического диалога и договорились продолжить обсуждения в ходе взаимных визитов. Стороны также обменялись мнениями по ряду вопросов региональной и международной повестки, представляющих взаимный интерес.