ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Օդրոն Պերկաուսկիենեին և Ադրիեն Կիրալի
Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Արտաքին գործողության եվրոպական ծառայության՝ Արևելյան Եվրոպայի և Ռուսաստանի հարցերով կառավարող տնօրենի տեղակալ Օդրոն Պերկաուսկիենեի և Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների գլխավոր տնօրինության՝ Արևելյան հարևանության և ինստիտուցիոնալ զարգացման տնօրեն Ադրիեն Կիրալի գլխավորած պատվիրակությանը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված ՀՀ-ԵՄ գործընկերությունը:
Պատվիրակության անդամների խնդրանքով Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ստորագրված համատեղ հռչակագիրը, տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման արդյունքում ընձեռվելիք տնտեսական լայն հնարավորություններն ու Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ համագործակցության օրակարգի շուրջ և քննարկել ընթացիկ ծրագրերը:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Received Odron Percowskienė and Adrien Kiraly
28 / 10 / 2025
On October 28, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan received the delegation headed by Odron Percowskienė, Deputy Managing Director for Eastern Europe and Russia of the European External Action Service, and Adrien Kiraly, Director for Eastern Neighbourhood and Institution Building of the Directorate-General for Neighbourhood and Enlargement Negotiations of the European Commission.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation’s visit to Armenia and emphasized the importance of the Armenia–EU partnership based on shared values.
At the request of the delegation members, Armen Grigoryan presented the Joint Declaration signed in Washington on August 8, the broad economic opportunities arising from the unblocking of regional communications, and the latest developments in the Armenia–Azerbaijan normalization process.
During the meeting, the interlocutors exchanged views on the bilateral cooperation agenda and discussed ongoing programs.