ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Օդրոն Պերկաուսկիենեին և Ադրիեն Կիրալի
Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Արտաքին գործողության եվրոպական ծառայության՝ Արևելյան Եվրոպայի և Ռուսաստանի հարցերով կառավարող տնօրենի տեղակալ Օդրոն Պերկաուսկիենեի և Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների գլխավոր տնօրինության՝ Արևելյան հարևանության և ինստիտուցիոնալ զարգացման տնօրեն Ադրիեն Կիրալի գլխավորած պատվիրակությանը:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված ՀՀ-ԵՄ գործընկերությունը:
Պատվիրակության անդամների խնդրանքով Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ստորագրված համատեղ հռչակագիրը, տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման արդյունքում ընձեռվելիք տնտեսական լայն հնարավորություններն ու Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ համագործակցության օրակարգի շուրջ և քննարկել ընթացիկ ծրագրերը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял Одрон Перкаускене и Адриен Кирaли
28 октября Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял делегацию во главе с Одрон Перкаускене, заместителем управляющего директора Европейской службы внешних действий по вопросам Восточной Европы и России, и Адриеном Кирaли, директором по Восточному соседству и институциональному развитию Генерального директората Европейской комиссии по вопросам соседства и переговоров о расширении.
Секретарь Совета безопасности поприветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул важность партнерства Армения–ЕС, основанного на общих ценностях.
По просьбе членов делегации Армен Григорян представил Совместную декларацию, подписанную 8 августа в Вашингтоне, широкие экономические возможности, возникающие в результате разблокировки региональных коммуникаций, а также последние события в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по повестке двустороннего сотрудничества и обсудили текущие программы.