ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Սերգեյ Կոպիրկինին
Հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ռուսաստան երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցեր և անդրադարձել հետագա փոխգործակցությանը: Այս համատեքստում կարևորվել է երկու երկրների ԱԽ գրասենյակների միջև համագործակցության շարունակականությունը:
Զրուցակիցները նաև քննարկել են տարածաշրջանային վերջին զարգացումները և մտքեր փոխանակել արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակի շուրջ:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Сергея Копыркина
7 октября Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся двусторонней повестки Армения–Россия, и затронули тему дальнейшего сотрудничества. В этом контексте была подчеркнута важность продолжения взаимодействия между аппаратами Советов безопасности двух стран.
Собеседники также обсудили последние региональные события и обменялись мнениями относительно ситуации в сфере безопасности за пределами региона.