ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Պամելա Քոուլին
30 / 09 / 2025
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Պամելա Քոուլին:
Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է տիկին Քոուլին դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև հարաբերությունների հետագա զարգացման ու ընդլայնման: Ալեքսանդրա Պամելա Քոուլն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդծել, որ Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար նպաստավոր պայմաններ են ստեղծված և կներդնի իր ջանքերը երկկողմ փոխգործակցությունն ավելի խորացնելու համար:
Կողմերն նաև անդրադարձել են երկկողմ օրակարգային հարցերին՝ առանձնացնելով տնտեսական համագործակցության խորացմանը նպաստող նոր միջավայրը:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Received Alexandra Pamela Cole
30 / 09 / 2025
The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia, Alexandra Pamela Cole.
Armen Grigoryan congratulated Ms. Cole on assuming the post of Ambassador and wished her success in further developing and expanding relations between Armenia and the United Kingdom. In turn, Alexandra Pamela Cole expressed gratitude for the warm reception and emphasized that favorable conditions have been created for the development of Armenia–United Kingdom bilateral relations, and she will make efforts to further deepen bilateral cooperation.
The sides also touched upon issues on the bilateral agenda, highlighting the new environment that promotes the deepening of economic cooperation.