ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին
30 / 09 / 2025
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Զրուցակիցները քննարկել են Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ին Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Կառավարության միջև ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրերի իրագործմանն ուղղված քայերի ընթացքը:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Received Kristina Kvien
30 / 09 / 2025
On September 30, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to the Republic of Armenia Kristina Kvien.
The interlocutors discussed the course of steps aimed at the implementation of the memoranda of understanding signed on August 8 in Washington between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the United States of America.