ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Մարկոս Պերեստրելլոյին:
22 / 09 / 2025
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ՆԱՏՕ երկկողմ գործընկերության զարգացման շուրջ ու մասնավորապես անդրադարձել Անհատապես հարմարեցված գործընկերության ծրագրին։
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ի վաշինգտոնյան համաձայնագրերն ու ապաշրջափակման արդյունքում ստեղծվելիք տնտեսական լայն հնարավորությունները:
Հանդիպմանը կողմերը հանգամանալից քննարկել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял Маркоса Перестрело
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял председателя Парламентской ассамблеи НАТО Маркоса Перестрело.
Собеседники обменялись мнениями о развитии двустороннего партнёрства Армения–НАТО и, в частности, обсудили Индивидуально адаптированную программу партнёрства.
Секретарь Совета безопасности представил вашингтонские соглашения от 8 августа и широкие экономические возможности, которые создадутся в результате разблокировки.
На встрече стороны также подробно обсудили вопросы региональной и международной повестки, представляющие взаимный интерес.