ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Մարկոս Պերեստրելլոյին:
22 / 09 / 2025
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ՆԱՏՕ երկկողմ գործընկերության զարգացման շուրջ ու մասնավորապես անդրադարձել Անհատապես հարմարեցված գործընկերության ծրագրին։
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է օգոստոսի 8-ի վաշինգտոնյան համաձայնագրերն ու ապաշրջափակման արդյունքում ստեղծվելիք տնտեսական լայն հնարավորությունները:
Հանդիպմանը կողմերը հանգամանալից քննարկել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Marcos Perestrelo
The Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received NATO Parliamentary Assembly President, Marcos Perestrelo.
The interlocutors exchanged views on the development of Armenia–NATO bilateral partnership, with particular focus on the Individually Tailored Partnership Programme.
The Secretary of the Security Council presented the Washington agreements of August 8 and the broad economic opportunities that will emerge as a result of unblocking.
During the meeting, the sides also discussed in detail issues of regional and international agendas of mutual interest.