ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի Գործողությունների գծով փոխտեղակալ Բուրչու Սանի հետ
23 / 09 / 2025
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի Գործողությունների գծով փոխտեղակալ Բուրչու Սանի հետ:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Երևան և ընդգծել Հայաստանի պատրաստակամությունը խորացնելու արդյունքին միտված երկկողմ փոխգործակցությունը:
Բուրչու Սանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և կարևորել Հայաստանում «108-րդ ՌՈՈՒԶ-ՌՈԹ» սեմինարի անցկացումը: Փոխտեղակալը նաև շնորհակալություն է հայտնել Կոսովոյում ՆԱՏՕ-ի խաղաղապահ առաքելության շրջանակներում Հայաստանի ներգրավվածության ավելացման համար:
Զրուցակիցները նաև քննարկել են տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял Бурджу Сан
22 сентября Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял заместителя помощника генерального секретаря НАТО по операциям Бурджу Сан.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит делегации в Ереван и подчеркнул готовность Армении углублять ориентированное на результат двустороннее сотрудничество.
В свою очередь Бурджу Сан поблагодарила за тёплый приём и отметила важность проведения в Армении «108-го семинара Роуз-Рота». Заместитель также выразила благодарность за расширение участия Армении в миротворческой миссии НАТО в Косово.