ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի Գործողությունների գծով փոխտեղակալ Բուրչու Սանի հետ
23 / 09 / 2025
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի Գործողությունների գծով փոխտեղակալ Բուրչու Սանի հետ:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Երևան և ընդգծել Հայաստանի պատրաստակամությունը խորացնելու արդյունքին միտված երկկողմ փոխգործակցությունը:
Բուրչու Սանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և կարևորել Հայաստանում «108-րդ ՌՈՈՒԶ-ՌՈԹ» սեմինարի անցկացումը: Փոխտեղակալը նաև շնորհակալություն է հայտնել Կոսովոյում ՆԱՏՕ-ի խաղաղապահ առաքելության շրջանակներում Հայաստանի ներգրավվածության ավելացման համար:
Զրուցակիցները նաև քննարկել են տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Burcu San
On September 22, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received NATO Deputy Assistant Secretary General for Operations, Burcu San.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation’s visit to Yerevan and emphasized Armenia’s readiness to deepen results-oriented bilateral cooperation.
In turn, Burcu San expressed gratitude for the warm reception and highlighted the importance of holding the 108th Rose-Roth Seminar in Armenia. The Deputy also thanked Armenia for increasing its involvement in NATO’s peacekeeping mission in Kosovo.