ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը
Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը:
ԱԽ քարտուղարը պատվիրակության անդամներին ներկայացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ստորագրված համաձայնագրերն ու տարածաշրջանի հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակման շրջանակում ձեռքբերված պայմանավորվածությունները՝ ընդգծելով կնքված համաձայանգրերի և ապաշրջափակման արդյունքում ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորությունները՝ նաև Հայաստան-ԱՄՆ հարբերությունների ամրապնդման տեսնակյունից:
Պատվիրակության անդամներն իրենց հերթին պատրաստակամություն են հայտնել նպաստել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял делегацию Армянской Ассамблеи Америки
15 сентября Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял делегацию Армянской Ассамблеи Америки.
Секретарь Совета безопасности представил членам делегации соглашения, подписанные 8 августа в Вашингтоне, и договорённости, достигнутые в рамках разблокировки региональных коммуникационных путей. Он подчеркнул широкие экономические возможности, создающиеся в результате подписанных соглашений и разблокировки, в том числе с точки зрения укрепления отношений Армения–США.
Члены делегации, в свою очередь, выразили готовность содействовать развитию двусторонних отношений Армения–США.