ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Գեզա Անդրեաս ֆոն Գայրին
Սեպտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով Բեռլինում գտնվող ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Գեզա Անդրեաս ֆոն Գայրին։
Հանդիպման ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Վաշինգտոնում ստորագրված համաձայնագրերի արդյունքները և ստեղծվելիք տնտեսական հնարավորությունները: Պետքարտուղարն իր հերթին բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության ջանքերը՝ ուղղված տարածաշրջանում կայուն և հարատև խաղաղության ապահովմանը։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Գերմանիա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման օրակարգը։ Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ապաշրջափակման արդյունքում ստեղծվող տնտեսական համագործակցության նոր հնարավորություններին և այդ ուղղությամբ համագործակցելու պատրաստակամությանը։ Քննարկվել են նաև էներգետիկ ոլորտում փոխգործակցությունն ու այլ օրակարգային հարցեր։

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan met with Andreas von Geir
On September 12, during his working visit to Berlin, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan met with Geza Andreas von Geyr, State Secretary of the Federal Foreign Office of Germany.
During the meeting, the Secretary of the Security Council presented the results of the agreements signed in Washington and the economic opportunities to be created. The State Secretary, in turn, highly appreciated the efforts of the Government of Armenia aimed at ensuring stable and lasting peace in the region.
The interlocutors discussed the agenda of developing Armenia–Germany bilateral relations. In particular, they referred to new opportunities for economic cooperation arising from unblocking and the readiness to cooperate in that direction. Cooperation in the energy sector and other agenda issues were also discussed.