ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Մարեկ Էշտոկի հետ
Սլովակիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Բրատիսլավա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Արտաքին գործերի և եվրոպական հարցերի նախարարության պետքարտուղար Մարեկ Էշտոկի հետ:
Արմեն Գրիգորյանը և Մարեկ Էշտոկն ընդգծել են Հայաստան-Սլովակիա ակտիվ քաղաքական երկխոսության և վերջինս ընդլայնելու նպատակով բարձրաստիճան փոխայցելությունների կարևորությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Սլովակիա գործընկերության խորացման ուղղությամբ՝ նախանշելով հիմնական ուղղությունները: Կողմերը քննարկել են նաև Հայաստան-ԵՄ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ Հայաստանի ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացումը:
ԱԽ քարտուղարը Պետքարտուղարի խնդրանքով ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված հիմնական պայմանավորվածությունները:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Marek Estok
During his working visit to Bratislava, the capital of the Slovak Republic, Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with Marek Estok, State Secretary of the Ministry of Foreign and European Affairs of Slovakia.
Armen Grigoryan and Marek Estok emphasised the importance of active political dialogue between Armenia and Slovakia, as well as of high-level reciprocal visits aimed at its expansion.
The interlocutors exchanged views on deepening the Armenia–Slovakia partnership, outlining the main directions. The parties also discussed the development of Armenia’s institutional capacities in the context of expanding Armenia–EU cooperation.
At the request of the State Secretary, the Secretary of the Security Council presented the main agreements reached in the process of normalising relations between Armenia and Azerbaijan.