ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Մարեկ Էշտոկի հետ
Սլովակիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Բրատիսլավա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Արտաքին գործերի և եվրոպական հարցերի նախարարության պետքարտուղար Մարեկ Էշտոկի հետ:
Արմեն Գրիգորյանը և Մարեկ Էշտոկն ընդգծել են Հայաստան-Սլովակիա ակտիվ քաղաքական երկխոսության և վերջինս ընդլայնելու նպատակով բարձրաստիճան փոխայցելությունների կարևորությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Սլովակիա գործընկերության խորացման ուղղությամբ՝ նախանշելով հիմնական ուղղությունները: Կողմերը քննարկել են նաև Հայաստան-ԵՄ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ Հայաստանի ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացումը:
ԱԽ քարտուղարը Պետքարտուղարի խնդրանքով ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված հիմնական պայմանավորվածությունները:

Cекретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с Мареком Эштоком
В ходе рабочего визита в Братиславу, столицу Словацкой Республики, Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с государственным секретарём Министерства иностранных и европейских дел Словакии Мареком Эштоком.
Армен Григорян и Марек Эшток подчеркнули важность активного политического диалога между Арменией и Словакией, а также высокоуровневых взаимных визитов с целью его расширения.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам углубления партнёрства Армения–Словакия, наметив основные направления. Стороны также обсудили развитие институциональных возможностей Армении в контексте расширения сотрудничества Армения–ЕС.
По просьбе государственного секретаря Секретарь Совета безопасности представил основные договорённости, достигнутые в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.