ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Յան Կուբիշի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Հանրապետության նախագահ Պետեր Պելեգրինիի արտաքին և միջազգային հարցերով խորհրդական Յան Կուբիշի հետ:
Նախագահի խորհրդականը շնորհավորել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված համաձայնությունների առիթով և կարևորել տարածաշրջանում խաղաղություն ու կայունություն ունենալու անհրաժեշտությունը:
ԱԽ քարտուղարը տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջփակման հարցի շրջանակներում ներկայացրել է «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» նախագիծը և ընդգծել, որ դրա կյանքի կոչումը դրականորեն կազդի և նպաստի երկրների փոխկապակցվածության ընդլայնմանը:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Jan Kubis
The Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with Jan Kubis, advisor on foreign and international affairs to the President of the Slovak Republic, Peter Pellegrini.
The presidential advisor congratulated on the agreements reached in Washington within the process of normalising relations between Armenia and Azerbaijan and emphasised the importance of achieving peace and stability in the region.
Within the framework of the issue of unblocking regional communications, the Secretary of the Security Council presented the project “Trump’s Route for International Peace and Prosperity”, stressing that its implementation would have a positive impact and contribute to expanding interconnectivity between countries.