ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Յան Կուբիշի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Հանրապետության նախագահ Պետեր Պելեգրինիի արտաքին և միջազգային հարցերով խորհրդական Յան Կուբիշի հետ:
Նախագահի խորհրդականը շնորհավորել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված համաձայնությունների առիթով և կարևորել տարածաշրջանում խաղաղություն ու կայունություն ունենալու անհրաժեշտությունը:
ԱԽ քարտուղարը տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջփակման հարցի շրջանակներում ներկայացրել է «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» նախագիծը և ընդգծել, որ դրա կյանքի կոչումը դրականորեն կազդի և նպաստի երկրների փոխկապակցվածության ընդլայնմանը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с Яном Кубишем
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с советником президента Словацкой Республики Петера Пеллегрини по внешним и международным вопросам Яном Кубишем.
Советник президента поздравил с достигнутыми в Вашингтоне договорённостями в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном и подчеркнул важность достижения мира и стабильности в регионе.
В рамках обсуждения вопроса разблокировки региональных коммуникаций Секретарь Совета безопасности представил проект «Маршрут Трампа во имя международного мира и процветания», отметив, что его реализация положительно скажется и будет способствовать расширению взаимосвязанности стран.