ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Պաշտպանության նախարարության պետքարտուղար Իգոր Մելիհերի հետ
Սեպտեմբերի 8-ին Սլովակիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Պաշտպանության նախարարության պետքարտուղար Իգոր Մելիհերի հետ:
Իգոր Մելիհերը շնորհավորել է ԱԽ քարտուղարին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրման կապակցությամբ՝ նշելով, որ խաղաղությունը դրական ազդեցություն է ունենալու ինչպես տարածաշրջանի, այնպես էլ արտատարածաշրջանային երկրների համար: Արմեն Գրիգորյանը Ի.Մելիհերի խնդրանքով ներկայացրել է Վաշինգտոնում ձեռքբերված համաձայնությունների մանրամասները, ընձեռվելիք տնտեսական հնարավորություններն ու տարածաշրջանում տևական խաղաղության հասնելու ուղղությամբ Հայաստանի կողմից գործադրվող ջանքերը:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Հայաստան-Սլովակիա երկկողմ հարաբերությունները, ընդգծվել է երկու երկրների միջև համագործակցության զարգացման հարցում առկա զգալի ներուժն արդյունավետորեն օգտագործելու պատրաստամակությունը: Իգոր Մելիհերը հայտնել է Սլովակիայի աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման օրակարգին:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с государственным секретарём Министерства обороны Словакии
8 сентября в ходе рабочего визита в Словацкую Республику секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с государственным секретарём Министерства обороны Словакии Игорем Мелихером.
Игорь Мелихер поздравил секретаря Совета безопасности с парафированием мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном, отметив, что мир окажет положительное влияние как на регион, так и на страны за его пределами. По просьбе И. Мелихера Армен Григорян представил подробности договорённостей, достигнутых в Вашингтоне, будущие экономические возможности и усилия Армении, направленные на достижение прочного мира в регионе.
На встрече стороны обсудили двусторонние отношения между Арменией и Словакией, подчеркнув готовность эффективно использовать значительный потенциал для развития сотрудничества между двумя странами. Игорь Мелихер выразил поддержку Словакии повестке по углублению партнёрства Армения–ЕС.