ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Պաշտպանության նախարարության պետքարտուղար Իգոր Մելիհերի հետ
Սեպտեմբերի 8-ին Սլովակիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սլովակիայի Պաշտպանության նախարարության պետքարտուղար Իգոր Մելիհերի հետ:
Իգոր Մելիհերը շնորհավորել է ԱԽ քարտուղարին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրման կապակցությամբ՝ նշելով, որ խաղաղությունը դրական ազդեցություն է ունենալու ինչպես տարածաշրջանի, այնպես էլ արտատարածաշրջանային երկրների համար: Արմեն Գրիգորյանը Ի.Մելիհերի խնդրանքով ներկայացրել է Վաշինգտոնում ձեռքբերված համաձայնությունների մանրամասները, ընձեռվելիք տնտեսական հնարավորություններն ու տարածաշրջանում տևական խաղաղության հասնելու ուղղությամբ Հայաստանի կողմից գործադրվող ջանքերը:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են Հայաստան-Սլովակիա երկկողմ հարաբերությունները, ընդգծվել է երկու երկրների միջև համագործակցության զարգացման հարցում առկա զգալի ներուժն արդյունավետորեն օգտագործելու պատրաստամակությունը: Իգոր Մելիհերը հայտնել է Սլովակիայի աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացման օրակարգին:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with the State Secretary of the Ministry of Defence of Slovakia
On September 8, during his working visit to the Slovak Republic, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan met with State Secretary of the Ministry of Defence of Slovakia Igor Melicher.
Igor Melicher congratulated the Secretary of the Security Council on the initialling of the peace agreement between Armenia and Azerbaijan, noting that peace will have a positive impact both on the region and on countries beyond it. At the request of I. Melicher, Armen Grigoryan, presented the details of the agreements reached in Washington, the economic opportunities to be created, and Armenia’s efforts toward achieving lasting peace in the region.
During the meeting, the parties discussed Armenia-Slovakia bilateral relations, emphasising their readiness to effectively utilise the considerable potential for developing cooperation between the two countries. Igor Melicher expressed Slovakia’s support for the agenda of deepening Armenia–EU partnership.