ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բերտրան Բուշվալտերի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի Մայրցամաքային Եվրոպայի ու Թուրքիայի հարցերով խորհրդական Բերտրան Բուշվալտերի հետ:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են օգոստոսի 8-ի վաշինգտոնյան համաձայնություններին և դրա շրջանակներում ընդգծել «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» ծրագրի կարևորությունը՝ տարածաշրջանային փոխկապակցվածության ընդլայման ու առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացման համատեքստում:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա ռազմավարական համագործակցությանը միտված օրակարգը և նախանշել համագործակցության հետագա ուղիները՝ բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև առկա քաղաքական երկխոսության մակարդակը:

Секретарь Совета Безопасности Республики Армения встретился с Бертраном Бушвальтером
Армен Григорян, Секретарь Совета Безопасности Республики Армения, встретился в Париже с Бертраном Бушвальтером, советником Президента Франции Эммануэля Макрона по вопросам Континентальной Европы и Турции.
Во время встречи стороны обсудили Вашингтонские соглашения от 8 августа и в этом контексте подчеркнули важность программы «Путь Трампа ради международного мира и процветания» в контексте расширения региональной взаимосвязанности и развития торгово-экономического сотрудничества.
Стороны обсудили повестку, направленную на стратегическое сотрудничество между Арменией и Францией, и обозначили дальнейшие пути сотрудничества, высоко оценив уровень политического диалога, существующего между двумя странами.