ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Բերտրան Բուշվալտերի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի Մայրցամաքային Եվրոպայի ու Թուրքիայի հարցերով խորհրդական Բերտրան Բուշվալտերի հետ:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են օգոստոսի 8-ի վաշինգտոնյան համաձայնություններին և դրա շրջանակներում ընդգծել «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» ծրագրի կարևորությունը՝ տարածաշրջանային փոխկապակցվածության ընդլայման ու առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացման համատեքստում:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա ռազմավարական համագործակցությանը միտված օրակարգը և նախանշել համագործակցության հետագա ուղիները՝ բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև առկա քաղաքական երկխոսության մակարդակը:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia met with Bertrand Buchwalter
The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, met in Paris with Bertrand Buchwalter, Advisor to the President of France Emmanuel Macron on Continental Europe and Turkey.
During the meeting, the parties addressed the Washington agreements of August 8 and, within this framework, emphasised the importance of the “Trump Path for International Peace and Prosperity” program in the context of expanding regional interconnectedness and developing trade and economic cooperation.
The parties discussed the agenda aimed at strategic cooperation between Armenia and France and outlined the further paths of cooperation, highly appreciating the level of political dialogue existing between the two countries.