Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել Նիկոլա Ռոշի հետ
05 / 09 / 2025
Սեպտեմբերի 5-ին Փարիզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի վարչապետին առընթեր գործող Պաշտպանության և ազգային անվտանգության գլխավոր քարտուղարության գլխավոր քարտուղար Նիկոլա Ռոշի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը, մասնավորապես՝ անդրադարձ է կատարվել անվտագային համագործակցությանը և քննարկվել է կիբեռանվտանգության ու տեղեկատվական միջավայրի աղտոտվածության հարցերի շրջանակներում համագործակցությունը:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացել է օգոստոսի 8-ին ձեռքբերված պայմանավորվածությունները տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման վերաբերյալ՝ ընդգծելով, որ ստեղծվելու են տնտեսական լայն հնարավորություններ ինչպես տարածաշրջանի, այնպես էլ արտատարածաշրջանային երկրների համար:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել ինստիտուցիոնալացնելու երկու երկրների գրասենյակների միջև առկա կապերը:

During His Working Visit to Paris the Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Nicolas Roche
On September 5, during his working visit to Paris, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with Nicolas Roche, Secretary General of the General Secretariat for Defence and National Security under the Prime Minister of France.
The interlocutors discussed the Armenia–France bilateral agenda, in particular focusing on security cooperation, as well as collaboration in the fields of cybersecurity and combating disinformation in the information environment.
Armen Grigoryan presented the agreements reached on August 8 regarding the unblocking of regional communications, emphasising that broad economic opportunities will be created both for the region and for extra-regional countries.
During the meeting, an agreement was reached to institutionalise the existing ties between the offices of the two countries.