ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Քամալ Խարազիի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԻԻՀ Գերագույն առաջնորդի խորհրդական, Արտաքին հարաբերությունների ռազմավարական խորհրդի ղեկավար Քամալ Խարազիի հետ:
Ա.Գրիգորյանը նշել է, որ տարածաշրջանի հաղորդակցային ուղիների ապաշրջափակումը տեղի է ունենալու պետությունների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության, սահմանների անքակտելիության և փոխադարձության սկզբունքների լիակատար հարգման շրջանակներում:
Ք. Խարազին ողջունել է խաղաղության հաստատումն ու տարածաշրջանային ուղիների ապաշրջափակումը` վերահաստատելով ՀՀ տարածքային ամբողջականության ու ինքնիշխանության վերաբերյալ ԻԻՀ-ի սկզբունքային դիրքորոշումը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Իրան երկկողմ օրակարգին, ընդգծել ընթացիկ և նախանշված ծրագրերի շուտափույթ իրականացման անհրաժեշտությունը:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с Камалом Харазии
Секретарь Совета безопасности Республики Армения, Армен Григорян встретился с Камалом Харазии, советником Верховного лидера Исламской Республики Иран и руководителем Стратегического совета по внешним связям.
Григорян отметил, что разблокирование региональных транспортных и коммуникационных маршрутов будет осуществляться строго в рамках полного соблюдения принципов территориальной целостности, суверенитета, законного авторитета, неприкосновенности границ и взаимности.
Харази приветствовал установление мира и разблокирование региональных маршрутов, подтвердив принципиальную позицию Ирана относительно территориальной целостности и суверенитета Армении.
Собеседники также обсудили двустороннюю повестку дня между Арменией и Ираном, подчеркнув необходимость оперативной реализации текущих и запланированных проектов.