ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Քամալ Խարազիի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԻԻՀ Գերագույն առաջնորդի խորհրդական, Արտաքին հարաբերությունների ռազմավարական խորհրդի ղեկավար Քամալ Խարազիի հետ:
Ա.Գրիգորյանը նշել է, որ տարածաշրջանի հաղորդակցային ուղիների ապաշրջափակումը տեղի է ունենալու պետությունների տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության, սահմանների անքակտելիության և փոխադարձության սկզբունքների լիակատար հարգման շրջանակներում:
Ք. Խարազին ողջունել է խաղաղության հաստատումն ու տարածաշրջանային ուղիների ապաշրջափակումը` վերահաստատելով ՀՀ տարածքային ամբողջականության ու ինքնիշխանության վերաբերյալ ԻԻՀ-ի սկզբունքային դիրքորոշումը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստան-Իրան երկկողմ օրակարգին, ընդգծել ընթացիկ և նախանշված ծրագրերի շուտափույթ իրականացման անհրաժեշտությունը:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Met with Kamal Kharazi
The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, met with Kamal Kharazi, Advisor to the Supreme Leader of the Islamic Republic of Iran and Head of the Strategic Council on Foreign Relations.
Grigoryan noted that the unblocking of regional communication routes will take place strictly within the framework of full respect for the principles of territorial integrity, sovereignty, jurisdiction, inviolability of borders, and reciprocity.
Kharazi welcomed the establishment of peace and the unblocking of regional routes, reaffirming Iran’s principled position regarding Armenia’s territorial integrity and sovereignty.
The interlocutors also touched upon the bilateral agenda between Armenia and Iran, emphasising the need for the prompt implementation of ongoing and planned projects.