ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԻԻՀ նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է ԻԻՀ նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ:
Գրիգորյանն ու Փեզեշքիանն ընդգծել են, որ երկու երկրները հաստատակամ են զարգացնել շարունակական երկխոսությունը՝ միտված ռազմավարական գործընկերության հաստատմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև օգոստոսի 8-ին ձեռքբերված պայմանավորվածությունները, որոնք ԱԽ քարտուղարը կարևորել է որպես խաղաղության հաստատման գործընթացում կարևոր հանգրվան: Նախագահ Փեզեշքիանը նշել է, որ Հայաստան–Իրան վերջին բարձրաստիճան շփումները և իր պաշտոնական այցը ՀՀ նպաստել են Իրանում առկա անորոշությունների արդյունավետ հասցեագրմանը:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Met with Masoud Pezeshkian
On August 30, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, met with Masoud Pezeshkian, President of the Islamic Republic of Iran, during his working visit to Tehran.
Grigoryan and Pezeshkian emphasised that both countries are determined to develop a continuous dialogue aimed at establishing a strategic partnership.
The interlocutors also discussed the agreements reached on August 8, which the Security Council Secretary highlighted as an important milestone in the process of establishing peace. President Pezeshkian noted that the recent high-level contacts between Armenia and Iran, as well as his official visit to Armenia, contributed to effectively addressing existing uncertainties in Iran.