ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԻԻՀ նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է ԻԻՀ նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ:
Գրիգորյանն ու Փեզեշքիանն ընդգծել են, որ երկու երկրները հաստատակամ են զարգացնել շարունակական երկխոսությունը՝ միտված ռազմավարական գործընկերության հաստատմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև օգոստոսի 8-ին ձեռքբերված պայմանավորվածությունները, որոնք ԱԽ քարտուղարը կարևորել է որպես խաղաղության հաստատման գործընթացում կարևոր հանգրվան: Նախագահ Փեզեշքիանը նշել է, որ Հայաստան–Իրան վերջին բարձրաստիճան շփումները և իր պաշտոնական այցը ՀՀ նպաստել են Իրանում առկա անորոշությունների արդյունավետ հասցեագրմանը:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения встретился с Масудом Пезешкианом
30 августа Армен Григорян, Секретарь Совета безопасности Республики Армения, в ходе рабочей поездки в Тегеран встретился с Масудом Пезешкианом, Президентом Исламской Республики Иран.
Григорян и Пезешкиан подчеркнули, что обе страны полны решимости развивать непрерывный диалог, направленный на установление стратегического партнерства.
Собеседники также обсудили соглашения, достигнутые 8 августа, которые Секретарь Совета безопасности отметил, как важную веху в процессе установления мира. Президент Пезешкиан отметил, что последние высокоуровневые контакты между Арменией и Ираном, а также его официальный визит в Армению способствовали эффективному разрешению существующих неопределенностей в Иране.