ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Դիլիջանում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Սթիվեն Դաութիի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Դիլիջանում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների պետնախարար Սթիվեն Դաութիի հետ:
Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռքբերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաև տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի իրագործմամբ ընձեռվող տնտեսական հնարավորությունները: Ս.Դաութին իր հերթին աջակցություն է հայտնել Վաշինգտոնում ձեռքբերված պայմանավորվածություններին և ընդգծել Հվ.Կովկասում հաստատուն խաղաղություն ունենալու կարևորությունը:
Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ-ՄԹ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ մատնանշելով հետագա համագործակցության ուղիները: Զրուցակիցները գոհունակությամբ նաև ընդգծել են հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան՝ միտված ռազմավարական գործընկերությանը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провёл рабочий завтрак с Стивеном Даути
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провёл рабочий завтрак в Дилижане с Стивеном Даути, государственным министром по делам Европы и Северной Америки и заморских территорий Соединенного Королевства.
В ходе встречи Секретарь Григорян проинформировал министра Даути о достигнутых в Вашингтоне соглашениях в рамках процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном. Он также подчеркнул важность разблокирования региональных коммуникационных путей и экономические возможности, возникающие в результате реализации проекта «Перекрёсток мира». Министр Даути выразил поддержку Вашингтонским соглашениям и отметил важность установления стабильного мира в Южном Кавказе.
Стороны обсудили двустороннюю повестку Армения–Великобритания и определили направления для дальнейшего сотрудничества. Оба собеседника выразили удовлетворение положительной динамикой отношений, подчеркнув общую приверженность развитию стратегического партнёрства.