ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հուլիսի 30-ին ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը:
Ա.Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել այն ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների հետագա զարգացման տեսանկյունից՝ մատնանշելով հնարավոր համագործակցության ուղիները՝ սկսած առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացումից ու էներգետիկ ոլորտի բազմազանեցումից մինչև պաշտպանական ոլորտում հնարավոր համագործակցություն:
Հանդիպմանն ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները և վերահաստատել Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված ՀՀ կառավարության հանձնառությունն ու ջանքերը:
Հարց ու պատասխանի ընթացքում Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և ընդգծել դրա կարևորությունը՝ որպես տարածաշրջանային կայունությանն ու տնտեսական զարգացմանը նպաստող գործոն:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Received the Delegation of the “Save Armenia” Jewish-Christian Union
30 / 07 / 2025
On July 30, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the delegation of the “Save Armenia” Jewish-Christian Union.
A. Grigoryan welcomed the delegation’s visit to Armenia and highlighted its importance from the perspective of further development of RA-US relations, pointing out possible ways of cooperation, starting from the development of trade and economic relations and diversification of the energy sector, to possible cooperation in the defence sector.
During the meeting, the Secretary of the Security Council presented the latest developments in the process of normalising Armenia-Azerbaijan relations and reaffirmed the commitment and efforts of the RA government to strengthen stability and peace in the South Caucasus.
During the question and answer session, A. Grigoryan presented the “Crossroads of Peace” project put forward by the RA government and emphasised its importance as a factor contributing to regional stability and economic development.