ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հուլիսի 30-ին ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական միության պատվիրակությանը:
Ա.Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել այն ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերությունների հետագա զարգացման տեսանկյունից՝ մատնանշելով հնարավոր համագործակցության ուղիները՝ սկսած առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացումից ու էներգետիկ ոլորտի բազմազանեցումից մինչև պաշտպանական ոլորտում հնարավոր համագործակցություն:
Հանդիպմանն ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները և վերահաստատել Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված ՀՀ կառավարության հանձնառությունն ու ջանքերը:
Հարց ու պատասխանի ընթացքում Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից առաջ քաշված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և ընդգծել դրա կարևորությունը՝ որպես տարածաշրջանային կայունությանն ու տնտեսական զարգացմանը նպաստող գործոն:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял делегацию иудео-христианского союза Save Armenia
30 / 07 / 2025
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 30 июля принял делегацию иудео-христианского союза Save Armenia.
Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул его важность с точки зрения дальнейшего развития отношений между Арменией и США, указав на возможные пути сотрудничества, начиная от развития торгово-экономических отношений и диверсификации энергетического сектора и заканчивая потенциальным сотрудничеством в оборонной сфере.
На встрече Секретарь Совета безопасности представил последние события в процессе нормализации армяно-азербайджанских отношений и подтвердил приверженность и усилия правительства РА по укреплению стабильности и мира на Южном Кавказе.
В ходе сессии вопросов и ответов А. Григорян представил проект правительства РА «Перекрёсток мира» и подчеркнул его важность как фактора, способствующего региональной стабильности и экономическому развитию.