ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերին
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Քարտուղար Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում երկու բարեկամ երկրների միջև հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված ջանքերի ու տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացման աշխատանքներում ունեցած ներդրման համար՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ:
Դեսպան Գալագերը շնորհակալություն է հայտնել ԱԽ քարտուղարին իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար՝ համոզմունք հայտնելով, որ ՀՀ-ՄԹ հարաբերություններն ապագայում կշարունակեն ավելի զարգանալ։

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom John Gallagher
16 / 07 / 2025
On July 16, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to Armenia, John Gallagher, on the occasion of completing his diplomatic mission in Armenia.
Secretary Grigoryan thanked the Ambassador for his efforts to develop relations between the two friendly countries and his contribution to deepening cooperation in various fields during his tenure, wishing him new successes.
Ambassador Gallagher thanked the Secretary for his support during the mission, expressing confidence that Armenia-EU relations will continue to develop.