ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերին
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Քարտուղար Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում երկու բարեկամ երկրների միջև հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված ջանքերի ու տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացման աշխատանքներում ունեցած ներդրման համար՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ:
Դեսպան Գալագերը շնորհակալություն է հայտնել ԱԽ քարտուղարին իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար՝ համոզմունք հայտնելով, որ ՀՀ-ՄԹ հարաբերություններն ապագայում կշարունակեն ավելի զարգանալ։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял чрезвычайного и полномочного посла Великобритании Джона Галлахера
16 / 07 / 2025
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 16 июля принял чрезвычайного и полномочного посла Великобритании в РА Джона Галлахера по случаю завершения его дипломатической миссии.
Секретарь Григорян поблагодарил посла за усилия по развитию отношений между двумя дружественными странами и вклад в углубление сотрудничества в различных областях в период его пребывания в должности, пожелав ему новых успехов.
Посол Галлахер поблагодарил Секретаря Совета безопасности за поддержку, оказанную в ходе его миссии, выразив уверенность в дальнейшем развитии армяно-британских отношений.