ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Մարեկ Պրավդայի հետ
Մայիսի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լեհաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Մարեկ Պրավդային:
Զրուցակիցները երկուստեք բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև ձևավորված քաղաքական երկխոսությունը և պատրաստակամություն հայտնել զարգացնել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ համագործակցությունը:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումները և ընդգծել, որ ՀՀ-ն հաստատակամ է շարունակելու ժողովրդավարական բարեփոխումների ուղին: Վերոնշյալի համատեքստում կողմերն անդրադարձել են երկկողմ հնարավոր փոխգործակցությանը:
ԱԽ քարտուղարը և ԱԳ նախարարի տեղակալը նաև մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի հարցերի շուրջ:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял Марека Правду
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял заместителя министра иностранных дел Польши Марека Правду.
Собеседники высоко оценили установившийся между двумя странами политический диалог и выразили готовность развивать как двустороннее, так и многостороннее сотрудничество.
Секретарь Совета безопасности представил демократические реформы в Республике Армения и подчеркнул, что Армения полна решимости продолжить путь демократических реформ. В контексте вышеизложенного стороны коснулись вопросов возможного двустороннего сотрудничества.
Собеседники также обменялись мнениями по представляющим взаимный интерес вопросам региональной и международной повестки.