ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Աջիթ Դովալի հետ
Մայիսի 13-ին Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու Դելիում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հնդկաստանի վարչապետ Ներենդրա Մոդիի Ազգային անվտանգության գծով խորհրդական Աջիթ Դովալի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Հնդկաստան երկկողմ օրակարգին առնչվող մի շարք հարցեր, մասնավորապես ընդգծվել է տնտեսական համագործակցության խորացման ընթացքը և անվտանգության ոլորտի ընթացիկ համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին, ինչի շրջանակներում Աջիթ Դովալը՝ ՀՀ ԱԽ քարտուղարի խնդրանքով, ներկայացրել է տեղեկատվություն կապված վերջին օրերին Հնդկաստան-Պակիստան սահմանին տեղի ունեցած իրադարձությունների զարգացումների վերաբերյալ, իսկ հնդկական կողմի խնդրանքով՝ ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел встречу с Аджитом Довалом
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 13 мая в Нью-Дели провел встречу с советником премьер-министра Индии по национальной безопасности Аджитом Довалом.
Собеседники обсудили ряд вопросов, касающихся двусторонней повестки Армения-Индия, в частности, был подчеркнут процесс углубления экономического сотрудничества и текущее взаимодействие в сфере безопасности.
Стороны также затронули тему международной и региональной безопасности. В этом контексте Аджит Довал по просьбе Секретаря Совета безопасности Республики Армения представил информацию относительно развитий, связанных с событиями на границе Индии и Пакистана в последние дни. Армен Григорян по просьбе индийской стороны представил процесс нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.