ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սայմոն Մորդյուի հետ
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության Տնտեսական և գլոբալ հարցերի գծով գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Սայմոն Մորդյուի հետ։
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին և քննարկել բոլոր ուղղություններով համագործակցության խորացմանը միտված համատեղ ջանքերի իրականացումը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգային զարգացումներին ու կայունության ամրապնդմանն ուղղված ՀՀ ջանքերին։ Վերոնշյալի շրջանանկներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ մոտեցումները տարածաշրջանում ունենալու կայուն և երկարատև խաղաղություն։

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Simon Mordue
On September 27, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with the Deputy General Secretary for Economic and Global Affairs of the European External Action Service Simon Mordue.
At the meeting, the parties discussed the prospects for the development of RA-EU bilateral economic relations and discussed the implementation of joint efforts aimed at deepening cooperation in all directions.
The interlocutors also referred to regional security developments and RA's efforts to strengthen stability. In the framework of the above, the Secretary of the Security Council of Armenia presented the approaches of the Republic of Armenia to have stable and lasting peace in the region.