ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սայմոն Մորդյուի հետ
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության Տնտեսական և գլոբալ հարցերի գծով գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Սայմոն Մորդյուի հետ։
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին և քննարկել բոլոր ուղղություններով համագործակցության խորացմանը միտված համատեղ ջանքերի իրականացումը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգային զարգացումներին ու կայունության ամրապնդմանն ուղղված ՀՀ ջանքերին։ Վերոնշյալի շրջանանկներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ մոտեցումները տարածաշրջանում ունենալու կայուն և երկարատև խաղաղություն։

Секретарь Совбеза Армении Армен Григорян встретился с Саймоном Мордью
27 сентября Секретарь Совбеза Армении Армен Григорян встретился с заместителем генерального секретаря Европейской службы внешних действий по экономическим и глобальным вопросам Саймоном Мордью.
На встрече стороны обсудили перспективы развития двусторонних экономических отношений РА-ЕС, а также обсудили реализацию совместных усилий, направленных на углубление сотрудничества по всем направлениям.
Собеседники также коснулись развития событий в области региональной безопасности и усилий РА по укреплению стабильности. В рамках вышеизложенного Секретарь Совбеза Армении представил подходы Республики Армения к установлению стабильного и прочного мира в регионе.