ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բոգդան Կլիխին
Մայիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոգդան Կլիխին:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային զարգացումները:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Լեհաստան երկկողմ օրակարգը, որի շրջանակներում Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահն հայտնել է Լեհաստանի աջակցությունը Հայաստանին նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունների շուրջ, մասնավորապես քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների խթանմանն ուղղված գործնական քայլերը։

The Secretary of the Council of Armenia received Bogdan Klich
On May 16, Armen Grigoryan, the Secretary of the Security Council, received Bogdan Klich, the Chairman of the Foreign Relations Committee of the Senate of the Republic of Poland.
The interlocutors discussed regional and extra-regional developments.
The parties discussed the Armenia-Poland bilateral agenda, during which the Foreign Relations Committee Chairman expressed Poland's support for Armenia, also within the framework of the Armenia-EU partnership.
At the meeting, ideas were exchanged on expanding cooperation in various fields. The parties also discussed the practical steps to promote trade and economic relations.