ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բոգդան Կլիխին
Մայիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոգդան Կլիխին:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային և արտատարածաշրջանային զարգացումները:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Լեհաստան երկկողմ օրակարգը, որի շրջանակներում Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահն հայտնել է Լեհաստանի աջակցությունը Հայաստանին նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության շրջանակներում:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել տարբեր ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունների շուրջ, մասնավորապես քննարկվել են առևտրատնտեսական հարաբերությունների խթանմանն ուղղված գործնական քայլերը։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Богдана Клиха
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 16 мая принял председателя комиссии по внешним отношениям Сената Республики Польша Богдана Клиха.
Собеседники обсудили региональные и внерегиональные развития.
Стороны обсудили двустороннюю повестку Армения-Польша, в рамках которой председатель комиссии по внешним отношениям заявил о поддержке Польши Армении, также и в рамках партнерства Армения-ЕС.
На встрече состоялся обмен мнениями о возможностях расширения сотрудничества в различных сферах, в частности, были обсуждены практические шаги, направленные на стимулирование торгово-экономических отношений.