ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Յոնաս Սուրվիլայի հետ
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լիտվայի Արտաքին գործերի փոխնախարար Յոնաս Սուրվիլայի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ա. Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ երկու երկրների հարաբերություններն ինտենսիվորեն զարգանում են՝ ներառելով համագործակցության նոր ոլորտներ:
Զրուցակիցները քննարկել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերի օրակարգը, որը ներառում է նաև համագործակցությունը Եվրոպական միության շրջանակներում։ Վերոնշյալի համատեքստում ԱԽ քարտուղարը կարևորել է Լիտվայի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը Հայաստանում տեղակայված ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելությանը: Բարձր գնահատելով երկկողմ հարաբերությունների զարգացման դինամիկան՝ կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու գործադրել բոլոր ջանքերը երկկողմ համագործակցության առկա ներուժը լիարժեք իրացնելու ուղղությամբ։

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с Йонасом Сурвилой
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 22 февраля встретился с делегацией во главе с заместителем министра иностранных дел Литвы Йонасом Сурвилой.
А. Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул, что отношения между двумя странами интенсивно развиваются, включая новые направления сотрудничества.
Собеседники обсудили повестку вопросов как двустороннего, так и многостороннего сотрудничества, включая сотрудничество в рамках Евросоюза. В контексте вышеизложенного Секретарь Совета безопасности подчеркнул важность поддержки, оказываемой Литвой гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении. Высоко оценив динамику развития двусторонних отношений, стороны выразили готовность и дальше прилагать все усилия для полной реализации имеющегося потенциала двустороннего сотрудничества.