ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին
30 / 01 / 2024
Հունվարի 30-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեության ընթացքը և անդրադարձել Եվրոպական խորհրդի որոշմանը՝ ավելացնելու ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության անձնակազմի թվաքանակը: Զրուցակիցներն ընդգծել են, որ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը կարևոր դերակատարություն ունի տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ապահովման տեսանկյունից:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял главу гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении Маркуса Риттера
30 / 01 / 2024
30 января Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял главу гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении Маркуса Риттера.
Собеседники обсудили деятельность гражданской наблюдательной миссии ЕС и коснулись решения Европейского совета об увеличении численности гражданской наблюдательной миссии ЕС. Стороны подчеркнули, что развертывание гражданской миссии играет важную роль в обеспечении стабильности и безопасности в регионе.