ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինին
Հուլիսի 31-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինին՝ դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին դիվանագիտական առաքելության ընթացքում Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցությունն առավել զարգացնելու և ընդլայնելու ուղղությամբ ներդրած ջանքերի համար:
Դեսպանն իր հերթին ընդգծել և վստահությունն է հայտնել, որ երկկողմ ակտիվ համագործակցությունը դեռևս կշարունակի ամրապնդվել ու զարգանալ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները նաև մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակի և Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի շուրջ:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Andrea Victorin
On July 31, the Secretary of the Council of Armenia, Armen Grigoryan, received the Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Andrea Victorin, on the occasion of completing the diplomatic mission.
The Secretary of the Security Council thanked the Ambassador for her efforts to further develop and expand Armenia-EU cooperation during the diplomatic mission.
In her turn, the Ambassador emphasised and expressed confidence that active bilateral cooperation will continue to strengthen and develop.
At the meeting, the interlocutors also exchanged ideas on the regional security situation and the humanitarian crisis created in Nagorno-Karabakh.