ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լեհաստանի նորանշանակ դեսպանին
Հուլիսի 24-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Պյոտր Սկվեչինսկիին:
Քարտուղար Գրիգորյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման առիթով և վստահություն հայտնել, որ պարոն Սկվեչինսկին իր ներդրումը կբերի հայ-լեհական հարաբերությունների օրակարգի առավել ընդլայնմանը:
Հանդիպմանն ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Լաչինի միջանցքի ամբողջական շրջափակման պատճառով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ծանր իրավիճակը: Կողմերը քննարկել են նաև հայ-լեհական երկկողմ հարաբերությունների շրջանակին առանցքող մի շարք հարցեր:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял новоназначенного посла Польши
Секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян 24-го июля принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Польша г-на Петра Сквечинского.
Секретарь Григорян поздравил посла в связи с назначением и выразил уверенность, что г-н Сквечинский внесет свой вклад в дальнейшее расширение повестки армяно-польских отношений.
На встрече Секретарь Совета безопасности представил сложную гуманитарную ситуацию в Нагорном Карабахе, сложившуюся в результате полной блокады Лачинского коридора. Стороны обсудили также ряд вопросов, касающихся сферы двусторонних армяно-польских отношений.