ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Սամանթա Փաուերի հետ
ԱՄՆ աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) կառավարիչ Սամանթա Փաուերի հետ:
Ա. Գրիգորյանը և Ս. Փաուերը մտքեր են փոխանակել գործակալության կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի ընթացքի և ընդլայնման հեռանկարների շուրջ՝ ինչի համատեքստում քննարկել են համագործակցության հետագա զարգացման հնարավորությունները՝ ժողովրդավարության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակներում:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է նաև Լաչինի միջանցքի փակման արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված և օրեցօր խորացող հումանիտար ճգնաժամն ու դրա հետևանքները:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с Самантой Пауэр
В ходе рабочего визита в США Секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян встретился с директором Агентства США по международному развитию (USAID) Самантой Пауэр.
А. Григорян и С. Пауэр обменялись мнениями относительно перспектив расширения и хода программ, реализуемых агентством в Армении, в контексте которых обсудили также возможности дальнейшего развития сотрудничества в рамках демократии и борьбы с коррупцией.
Секретарь Совбеза также представил усугубляющийся изо дня в день гуманитарный кризис, создавшийся в Нагорном Карабахе вследствие блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, и его последствия.