ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին Ն.Գ. Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին
03 / 07 / 2023
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին՝ ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ այս տարիներին ցուցաբերած աջակցության համար և մաղթել հաջողություններ հետագա աշխատանքներում: Ա.Գրիգորյանը կարևորել է համատեղ կատարված աշխատանքը՝ հույս հայտնելով, որ երկկողմ հարաբերությունները կշարունակեն ինտենսիվ զարգանալ ի բարօրություն երկու ժողովրդների:
Դեսպանը նշել է, որ հայ-իրանական երկկողմ հարաբերությունները հիմված են պատմամշակութային հարուստ անցյալի վրա և վերջին տարիների սերտ փոխգործակցությունը դրա վառ ապացույցն է: Պարոն դեսպանն ընդգծել է, որ Հայաստանից իր հետ տանում է միայն ջերմ հուշեր:

Секретарь Совбеза Армен Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Армении Аббаса Бадахшана Зохури
03 / 07 / 2023
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Армении Е.П. Аббаса Бадахшана Зохури, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении.
Секретарь Совбеза поблагодарил посла за оказанное в ходе пребывания в должности содействие и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности. А.Григорян подчеркнул важность проделанной совместной работы, выразив надежду, что двусторонние отношения будут и впредь интенсивно развиваться на благо обоих народов.
Посол отметил, что армяно-иранские двусторонние отношения основаны на богатом историческом и культурном прошлом, и тесное сотрудничество последних лет является ярким тому подтверждением. Господин посол подчеркнул, что увозит с собой из Армении только теплые воспоминания.