ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակության հետ
Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ ՀՀ-ԵՄ երկկողմ հարաբերությունները կայուն զարգացում են ապրում, որը ներառում է նաև անվտանգության ոլորտը: Ա. Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը Հայաստանում և ընդգծել, որ այն նպատում է ավելի կայուն ու անվտանգ տարածաշրջան ունենալուն:
Նատալի Լուազոն շորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ երկկողմ բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունն ամրացնելու համար անհրաժեշտ է գործուն քայլեր ձեռնարկել՝ մասնավորապես Հայաստանի համար նման դժվարին քաղաքական պայմաններում:

Секретарь Совбеза встретился с делегацией во главе Натали Луазо
Секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян 20-го июня встретился с делегацией во главе с председателем подкомитета Европарламента по вопросам безопасности и обороны Натали Луазо.
Секретарь приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул, что двусторонние отношения РА-ЕС стабильно развиваются, в том числе в сфере безопасности. А. Григорян высоко оценил деятельность гражданской миссии ЕС в Армении и подчеркнул, что она способствует созданию стабильности и безопасности в регионе.
Натали Луазо выразила признательность за прием и отметила, что необходимо предпринимать действенные шаги для укрепления двусторонних отношений дружбы и сотрудничества, особенно в столь сложных для Армении политических условиях.