ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Բարբարա Կաուդել-Ջենսենի հետ
Մայիսի 30-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ավստրիայի դաշնայինկանցլերի արտաքին քաղաքական հարցերով խորհրդական Բարբարա Կաուդել-Ջենսենի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային և ավելի լայն արտատարածաշրջանային անվտանգային միջավայրը:
Քարտուղար Գրիգորյանը մանրամասներ է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական բանակցությունների ընթացքից և շեշտել հայկական կողմի դիրքորոշումները մի շարք հարցերի շուրջ:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ հայ-ավստրիական հարաբերությունների հետաքրքրության շրջանակը ներառող հարցեր: Վերոնշյալի շրջանակում Ա. Գրիգորյանը կարևորել է ԵՄ քաղաքացիական առաքելության դերակատարությունը տարածաշրջանում կայունության ապահովման տեսանկյունից և շնորհակալություն հայտնել ավստրիական կողմին դրան աջակցելու համար:

Секретарь Совета безопасности встретился с Барбарой Каудель-Йенсен
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 30-го мая встретился с советником Федерального канцлера Австрии по иностранным делам Барбарой Каудель-Йенсен.
Собеседники обсудили региональную и более широкую внерегиональную среду безопасности.
Секретарь Григорян представил подробности армяно-азербайджанских переговоров и подчеркнул позиции армянской стороны по ряду вопросов.
Стороны обсудили вопросы, затрагивающие сферу интересов двусторонних армяно-австрийских отношений. В рамках вышеизложенного А.Григорян подчеркнул роль гражданской миссии ЕС в плане обеспечения стабильности в регионе и поблагодарил австрийскую сторону за ее поддержку.