ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Էրիկա Օլսոնին
Ապրիլի 17-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ Պետքարտուղարի Եվրոպական ու Եվրասիական հարցերով փոխտեղակալ Էրիկա Օլսոնին:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան՝ փաստելով վերջին շրջանում առավել ակտիվացած փոխայցերը: Քննարկվել են հայ-ամերիկյան համատեղ ծրագրերի իրականացման ընթացքը և մի շարք ոլորտներում համագործակցության հնարավոր հեռանկարները:
Կողմերը կարևորվել են հայ-ամերիկյան փոխգործակցության հետագա ամրապնդումը, նաև տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության ապահովման համատեքստում:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Эрику Олсон
Секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян 17-го апреля принял заместителя помощника госсекретаря США по делам Европы и Евразии Эрику Олсон.
Собеседники высоко оценили динамику стабильного развития армяно-американских отношений, отметив активизацию взаимных визитов за последнее время. Обсуждались ход реализации совместных армяно-американских программ и возможные перспективы сотрудничества в ряде областей.
Стороны подчеркнули важность дальнейшего укрепления армяно-американского взаимодействия, в том числе в контексте обеспечения стабильности и мира в регионе.