ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Էրիկա Օլսոնին
Ապրիլի 17-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ Պետքարտուղարի Եվրոպական ու Եվրասիական հարցերով փոխտեղակալ Էրիկա Օլսոնին:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան՝ փաստելով վերջին շրջանում առավել ակտիվացած փոխայցերը: Քննարկվել են հայ-ամերիկյան համատեղ ծրագրերի իրականացման ընթացքը և մի շարք ոլորտներում համագործակցության հնարավոր հեռանկարները:
Կողմերը կարևորվել են հայ-ամերիկյան փոխգործակցության հետագա ամրապնդումը, նաև տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության ապահովման համատեքստում:

The Secretary of the Security Council Received Erica Olson
On April 17, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, received Deputy Assistant Secretary of State, Erica Olson.
The interlocutors appreciated the dynamics of stable development of Armenian-American relations, noting that mutual visits have recently become more active. During the meeting, the parties discussed the course of implementation of Armenian-American joint programs and possible perspectives of cooperation in several fields.
The parties emphasized further strengthening Armenian-American cooperation to ensure stability and peace in the region.