ԱԽ քարտուղարն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» խորհրդատվական ընկերության հիմնադիր Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին
13 / 03 / 2023
Մարտի 13-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» խորհրդատվական ընկերության հիմնադիր-տնօրեն Անդրես Ֆոգ Ռասմուսենին:
Կողմերը քննարկել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը: ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է մեր տարածաշրջանում առկա անվտանգային մարտահրավերները և կարևորել է անվտանգության ապահովման գործում ՀՀ-ի կողմից ժողովրդավարացմանն ուղղված ջանքերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման հետ կապված հարցերի շուրջ: Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով առաջացած ճգնաժամին:

Секретарь Совбеза принял основателя международной консалтинговой организации «Расмуссен Глобал» Андерса Фога Расмуссена
13 / 03 / 2023
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 13-го марта принял президента-основателя международной консалтинговой организации «Расмуссен Глобал» Андерса Фога Расмуссена.
Стороны обсудили ситуацию в сфере международной и региональной безопасности. Секретарь Совбеза представил вызовы безопасности, существующие в нашем регионе и подчеркнул важность усилий со стороны РА по демократизации, направленных на обеспечение безопасности.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями по вопросам, связанным с урегулированием нагорно-карабахской проблемы, а также коснулись кризиса, создавшегося в результате незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора.