ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին
Մարտի 7-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Գիորգի Շարվաշիձեին:
ԱԽ քարտուղարը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման առթիվ և հույս հայտնել, որ դեսպանի նշանակումը նոր շունչ կհաղորդի հայ-վրացական երկկողմ բազմաոլորտ համագործակցությանը և մեծապես կնպաստի երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների խորացմանը:
Դեսպանն իր հերթին վստահեցրել, որ պաշտոնավարման ընթացքում կներդնի առավելագույն ջանքեր՝ զարգացնելու ինչպես տնտեսական, այնպես էլ հումանիտար ոլորտում առկա համագործակցություն պոտենցիալը:

Секретарь Совбеза принял новоназначенного посла Грузии
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 7-го марта принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии Георгия Шарвашидзе.
Секретарь Совбеза поздравил посла с вступлением в дипломатический ранг и выразил надежду, что это назначение придаст новое веяние двустороннему армяно-грузинскому многоотраслевому сотрудничеству, а также значительно поспособствует углублению дружественных отношений между двумя странами.
Посол, в свою очередь, заверил, что в течение срока своих полномочий приложит максимум усилий для развития имеющегося потенциала сотрудничества как в экономической, так и в гуманитарной сферах.