ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի բյուրոյի անդամներին
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի բյուրոյի փոխնախագահ, խորհրդարանի փոխխոսնակ Ջունա Բերնարդի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ա.Գրիգորյանը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Լյուքսեմբուրգի հետ բազմաոլորտ փոխգործակցության զարգացումը և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ հայ-լյուքսեմբուրգյան հարաբերությունները կշարունակեն ամրապնդվել:
Ջ. Բերնարդին ընդգծել է Լյուքսեմբուրգի պատրաստակամությունը նպաստելու տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանը և հիշատակել ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանի կողմից ընդունված որոշումը՝ պարտավորեցնելու Ադրբեջանին ապահովել տրանսպորտի և մարդկանց անխափան տեղաշարժը Լաչինի միջանցքով:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները նաև անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը:

Секретарь Совбеза принял членов бюро Палаты депутатов Люксембурга
Секретарь Совбеза Армен Григорян 28-го февраля принял делегацию, возглавляемую заместителем председателя бюро Палаты депутатов Люксембурга, вице-спикером парламента Джуной Бернард.
Секретарь отметил, что Армения придает большое значение развитию многоотраслевого сотрудничества с Люксембургом и выразил уверенность, что двусторонние армяно-люксембургские отношения будут и впредь укрепляться.
Дж. Бернарди подчеркнула готовность Люксембурга способствовать установлению мира в регионе и упомянула о принятом Международным судом ООН решении обязать Азербайджан обеспечить бесперебойное движение транспорта и беспрепятственное передвижение людей через Лачинский коридор.
В ходе встречи собеседники коснулись событий, происходящих в регионе, а также деятельности гражданской миссии ЕС в Армении.