ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի բյուրոյի անդամներին
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լյուքսեմբուրգի Պատգամավորների պալատի բյուրոյի փոխնախագահ, խորհրդարանի փոխխոսնակ Ջունա Բերնարդի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ա.Գրիգորյանը նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Լյուքսեմբուրգի հետ բազմաոլորտ փոխգործակցության զարգացումը և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ հայ-լյուքսեմբուրգյան հարաբերությունները կշարունակեն ամրապնդվել:
Ջ. Բերնարդին ընդգծել է Լյուքսեմբուրգի պատրաստակամությունը նպաստելու տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանը և հիշատակել ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանի կողմից ընդունված որոշումը՝ պարտավորեցնելու Ադրբեջանին ապահովել տրանսպորտի և մարդկանց անխափան տեղաշարժը Լաչինի միջանցքով:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները նաև անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությանը:

The Secretary of the Security Council Receives Members of the Chamber of Deputies of Luxembourg
On February 28, the Secretary of the Security Council received the delegation led by Djuna Bernard, Vice-president of the Chamber of Deputies of Luxembourg.
A. Grigoryan noted that Armenia attaches importance to developing multi-sectoral cooperation with Luxembourg and expressed confidence that bilateral Armenia-Luxembourg relations will continue to strengthen.
J. Bernard emphasized Luxembourg's readiness to contribute to the establishment of peace in the region. She mentioned the decision taken by the International Court of Justice of the United Nations to oblige Azerbaijan to ensure the uninterrupted movement of transport and people through the Lachin Corridor.
During the meeting, the interlocutors also referred to the developments in the region and the activities of the EU civil mission in Armenia.