ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Ստեֆանո Տոմատի գլխավորած պատվիրակությանը
Փետրվարի 21-ին ԱԽ քարուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով ԵՄ նոր քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելության ժամանումն ու պաշտոնական մեկնարկը Հայաստանում՝ ԱԽ քարտուղարը վստահություն է հայտնել, որ այն կշարունակի նպաստել մեր տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության հաստատմանը:
Ստեֆանո Տոմատը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կողմին ԵՄ քաղաքացիական առաքելությանը ցուցաբերած աջակցության համար և ներկայացրել Հայաստանում իրենց կողմից իրականացվելիք աշխատանքները:

Секретарь Совета безопасности принял делегацию во главе со Стефано Томатом
Секретарь Совбеза Армен Григорян 21-го февраля принял делегацию во главе с управляющим директором отдела гражданского планирования и поведения (CPCC) Европейской службы внешних связей Стефано Томатом.
Приветствуя прибытие и официальный старт новой миссии гражданских наблюдателей ЕС в Армении, Секретарь Совета безопасности выразил уверенность, что она и впредь будет способствовать установлению стабильности и мира в нашем регионе.
Стефано Томат поблагодарил армянскую сторону за содействие гражданской миссии ЕС и представил работы, которые они проведут в Армении.